Fotogalerie

Andělský den

Andělský den

V úterý 18.12.2019 se děti, jako andílci, těšily na vánoční nadílku. Do MŠ se přišel také podívat a popřát dětem hezké Vánoce pan starosta a paní Výchopeňová.

Planetárium Morava

Planetárium Morava

V pátek 13.12.2019 za námi přijelo z Brna Planetárium Morava. V tělocvičně základní školy postavil pan Mgr. Milan Fiala promítací kopuli. V ní dětem promítal vybraný příběh Polaris. Vyprávěl o setkání polárního medvěda a zcestovalého zvídavého tučňáka. Příběh děti velice zaujal. Ležely v kopuli a pozorně příběh sledovaly a s hrdiny vše prožívaly.

Kaplička v Loučanech

Kaplička v Loučanech

Děti si prohlédly místní kapličku, která byla vyzdobena na Vánoce.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Ve čtvrtek 5.12.2019 do naší školky přišel nadělovat dětem Mikuláš s andělem a čerticí. Některé děti byly statečné, řekly básničku nebo zazpívaly písničku. Jiné se bály, že si je čertice odnese do pekla. Nakonec to dobře dopadlo, všichni zůstali ve školce. Děti dostaly balíček a "Mikulášskou listinu". Doma se mají podívat s rodiči, jak správně dodržují pravidla ve školce.

Komunitní setkání dětí a rodičů

Komunitní setkání dětí a rodičů "Adventní čas"

Ve čtvrtek odpoledne 28.11.2019 jsme se všichni sešli v mateřské škole na společném tvoření.Děti omotávaly tělo kapra proužkem textilního provázku a detaily dokreslovaly glitrovými fixy. Na správný postup práce dohlíželi rodiče a radou pomohla paní Sýkorová.Děti si také zazpívaly koledy s panem Sýkorou a ochutnávaly připravené dobroty.

Projektový den

Projektový den "Adventní čas"

Děti pod vedením paní Sýkorové vytvářely originální vánoční baňky. Na zdobení si vybíraly různé tvary z velkého množství nabízeného dekoračního materiálu.

Naše zoubky

Naše zoubky

Na projektový den „Naše zoubky“ 12.11.2019 přišla za dětmi paní MUDr. Barbora Chromcová. Děti ke dvěma kamarádům zdravému a nemocnému zoubku přiřazovaly, co mají rádi. Děti vykreslovaly pracovní listy, čelenku se zoubkem, skládaly rozstříhaný obrázek zoubku. Učily se správnou techniku čištění zoubků. V prostoru herny se pokusily sestavit zoubek z PET víček. Na závěr za odměnu dostal každý nový dětský kartáček Curaprox.

Divadelní představení - „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“

Divadelní představení - „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“

Pohádka dne 11.11.2019 „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ byla trošku zmodernizovaná. Děti ji však sledovaly se zaujetím. Všem třem kamarádům držely palce, aby pomohly princi vysvobodit od zlého čaroděje princeznu. Nakonec vše dopadlo dobře.

Uspávání broučků, lampionový průvod

Uspávání broučků, lampionový průvod

Dne 31.10.2019 se děti po vystoupení žáku základní školy vydaly s lampiony vesnicí. Po lampionovém průvodu si každý uspal broučka nebo berušku v zahradě mateřské školy. Po malém občerstvení nás všechny čekalo překvapení na hřišti v podobě krásného ohňostroje.

Pečení štrůdlu

Pečení štrůdlu

Na pečení štrůdlu dne 18.10.2019 se děti těšily od rána. Pojmenovávaly suroviny, které jsme potřebovali k přípravě. Děti pomáhaly s válením těsta, sypáním strouhanky, jablek, skořicového cukru. Děti si vyzkoušely i potírání vajíčkem, aby se nám štrůdl upekl pěkně dozlatova. Potom už jsme čekali, až nám ho teta upeče.

Ochutnávka ovoce

Ochutnávka ovoce

11.10.2019 si děti mohly ochytat, očichat jednotlivé druhy ovoce. Při hře „Poznáš, co to je?“ děti pojmenovávaly, jaký druh ovoce ochutnaly.

Dramatizace pohádky

Dramatizace pohádky

Na projektovém dni „Dramatizace pohádky“ 8.10.2019 se děti podívaly na pohádku O Šípkové Růžence, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu a O kohoutu, zajíci a lišce.

Adresa

  • Základní škola a Mateřská škola
  • Loučany, příspěvková organizace
  • Loučany 723, 783 44 Náměšť na Hané
  • Odkaz na mapu

Vedení školy

Školní jídelna