Fotogalerie

Návštěva knihovny

Návštěva knihovny

Děti navštívily knihovnu v Náměšti na Hané. Paní knihovnice seznámila děti s uspořádáním knih. Vysvětlila dětem, proč vznikly knihovny, komu jsou knihy určené, jak jsou uspořádané a jak se s nimi zachází. Děti si mohly vybrat knihu a prohlédnout, skládat puzzle, zašít pejskovi díru v kalhotách. Návštěvu knihovny si děti užívaly.

Maškarní radovánky v MŠ

Maškarní radovánky v MŠ

Celé dopoledne si děti užívaly v převlecích princezen, zvířátek, pirátů a jiných hrdinů. Tančili jsme, zpívali a soutěžili.

Masopustní průvod

Masopustní průvod

Děti se naučily písničky, básničky k masopustu. Přichystali jsme si papírové čepice , hudební nástroje a vyšli na masopustní průvod vesnicí.

Písničková abeceda

Písničková abeceda

Ve středu 12.2.2020 přijel do mateřské školy pan Michal Soldán. Děti seznámil s kytarou, způsobem výběru písniček a pohybovým vyjádřením. Děti si vybraly písmeno, popsaly obrázek, společně zazpívaly písničku nebo opakovaly určená slova v písni. Zazněly známé písně pánů Svěráka a Uhlíře.

Na ptačím krmítku

Na ptačím krmítku

Ve čtvrtek 16.1.2020 se děti ve výukovém programu Na ptačím krmítku seznámily, jak se mají starat o ptáčky v zimě. Společně s paní lektorkou si každý udělal semínkový zvoneček. Doma si ho mohou děti zavěsit na krmítko nebo na větev stromu.

Andělský den

Andělský den

V úterý 18.12.2019 se děti, jako andílci, těšily na vánoční nadílku. Do MŠ se přišel také podívat a popřát dětem hezké Vánoce pan starosta a paní Výchopeňová.

Planetárium Morava

Planetárium Morava

V pátek 13.12.2019 za námi přijelo z Brna Planetárium Morava. V tělocvičně základní školy postavil pan Mgr. Milan Fiala promítací kopuli. V ní dětem promítal vybraný příběh Polaris. Vyprávěl o setkání polárního medvěda a zcestovalého zvídavého tučňáka. Příběh děti velice zaujal. Ležely v kopuli a pozorně příběh sledovaly a s hrdiny vše prožívaly.

Kaplička v Loučanech

Kaplička v Loučanech

Děti si prohlédly místní kapličku, která byla vyzdobena na Vánoce.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Ve čtvrtek 5.12.2019 do naší školky přišel nadělovat dětem Mikuláš s andělem a čerticí. Některé děti byly statečné, řekly básničku nebo zazpívaly písničku. Jiné se bály, že si je čertice odnese do pekla. Nakonec to dobře dopadlo, všichni zůstali ve školce. Děti dostaly balíček a "Mikulášskou listinu". Doma se mají podívat s rodiči, jak správně dodržují pravidla ve školce.

Komunitní setkání dětí a rodičů

Komunitní setkání dětí a rodičů "Adventní čas"

Ve čtvrtek odpoledne 28.11.2019 jsme se všichni sešli v mateřské škole na společném tvoření.Děti omotávaly tělo kapra proužkem textilního provázku a detaily dokreslovaly glitrovými fixy. Na správný postup práce dohlíželi rodiče a radou pomohla paní Sýkorová.Děti si také zazpívaly koledy s panem Sýkorou a ochutnávaly připravené dobroty.

Projektový den

Projektový den "Adventní čas"

Děti pod vedením paní Sýkorové vytvářely originální vánoční baňky. Na zdobení si vybíraly různé tvary z velkého množství nabízeného dekoračního materiálu.

Naše zoubky

Naše zoubky

Na projektový den „Naše zoubky“ 12.11.2019 přišla za dětmi paní MUDr. Barbora Chromcová. Děti ke dvěma kamarádům zdravému a nemocnému zoubku přiřazovaly, co mají rádi. Děti vykreslovaly pracovní listy, čelenku se zoubkem, skládaly rozstříhaný obrázek zoubku. Učily se správnou techniku čištění zoubků. V prostoru herny se pokusily sestavit zoubek z PET víček. Na závěr za odměnu dostal každý nový dětský kartáček Curaprox.

Adresa

  • Základní škola a Mateřská škola
  • Loučany, příspěvková organizace
  • Loučany 723, 783 44 Náměšť na Hané
  • Odkaz na mapu

Vedení školy

Školní jídelna