ÚvodAktuality ZŠŠkolní rok 2020/2021

Školní rok 2020/2021

27. 08. 2020

Vzhledem ke covid-19 vydalo MŠMT dne 17. 8. 2020 doporučený manuál pro školy, který by měl sloužit jako pomůcka při organizaci vzdělávání a provozu škol či školských zařízení.

• Od žáků se NEBUDE před prvním příchodem do školy vyžadovat prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Do odvolání se od žáků NEVYŽADUJE nošení roušek.
  • Od 2. 9. 2020 platí pro zákonné zástupce zákaz vstupu do školy, výjimkou je předem domluvená schůzka po telefonu či elektronickou poštou s pedagogem a vstup pro návštěvníky školy bude pouze s rouškou.
  • Zvýšená pozornost bude věnována pravidelnému dodržování hygienických pravidel tak, aby se zamezilo šíření nákazy. Žáci budou na začátku školního roku o předem stanovených hygienických a protiepidemických pravidlech prostřednictvím svých třídních učitelů informováni.
  • Mimoškolní školní akce se budou konat dle epidemiologické situace.
  • V případě distančního vzdělávání, které bude pro žáky povinné, bude výuka přizpůsobena jednak individuálním podmínkám jednotlivých žáků, jednak personálním a technickým možnostem školy, která umožní vzdělávání na dálku.
  • Škola zajistí vzdělávání žáků v návaznosti na minulý školní rok, s ohledem na nerovnosti ve znalostech a dovednostech žáků tak, aby došlo k plynulému přechodu na aktuální znalosti a dovednosti žáků, aby nedocházelo k jejich přetěžování a bez problémů se adaptovali na školní prostředí.
  • Provoz školní družiny ve školním roce 2020/2021 - 11:25 – 16:00 hodin

• Základní škola a Mateřská škola